To idealna okazja dla wszystkich zainteresowanych programowaniem, projektowaniem i nowymi technologiami, aby spotkać się i wspólnie stworzyć innowacyjne, cyfrowe rozwiązania zadań przegotowanych przez organizatorów.
CYBERpoligon ISAC-GIG to okazja dla pracowników służb informatycznych spółek sektora wydobywczo-energetycznego do wymiany doświadczeń i praktycznego zweryfikowania zdobytej wiedzy na temat zabezpieczeń przed cyberatakami. Drużyny rywalizowały między sobą zmagając się
z zadaniami z zakresu systemów operacyjnych Linux i SCADA. W pojedynku tym zwyciężyła drużyna JSW IT Systems, II miejsce zajął Instytut Techniki Górniczej KOMAG, a III miejsce objęła Spółka KGHM Polska Miedź.
Równolegle do CYBERpoligonu odbyła się konferencja pn. „Cyfrowy, Bezpieczny Śląsk 2030 - strategia zarządzania cyberbezpieczeństwem w dobie transformacji cywilizacyjnej”, której uczestnicy mieli okazję wysłuchać ciekawych prezentacji w ramach pięciu panelów tematycznych:
- Bezpieczeństwo Informacji jako kluczowy element transformacji cyfrowej Śląska,
- Konsolidacja w cyberbezpieczeństwie - przyjaciel, czy wróg?
- Strategia zarządzania cyberbezpieczeństwem,
- Cyberbezpieczeństwo w ramach OUK wraz z elementami ryzyka i forensic w bezpieczeństwie,
- Systemy bezpieczeństwa i ich automatyzacja.
Silesian CYBERhackathon 2023 został zorganizowany wspólnie przez JSW IT Systems Sp. z o.o. i Wydziałem Górnictwa, Inżynierii Bezpieczeństwa i Automatyki Przemysłowej Politechniki Śląskiej pod auspicjami Centrum Wymiany i Analizy Informacji dla sektora wydobywczo-energetycznego ISAC-GIG.
Patronat nad wydarzeniami objęli:
- Wicepremier JACEK SASIN, Minister Aktywów Państwowych,
- Minister Cyfryzacji JANUSZ CIESZYŃSKI,
- JM Rektor Politechniki Śląskiej prof. dr hab. inż. ARKADIUSZ MĘŻYK